Mosty protetyczne

Protetyka

Dlaczego
Korony i Mosty?

Wykonanie korony lub mostu zaczyna się zawsze od oceny profilu ryzyka.  Pozwala on oszacować trwałość leczenia oraz podjąć odpowiednie kroki, by to leczenie było bardziej skuteczne.

Jakość i trwałość uzupełnień protetycznych typu korony i mosty zależy od kilku czynników:

jakości tzw zęba filarowego (czyli tego na którym wykonana będzie korona czy oparty most),

jakości kości i dziąseł wokół zęba,

higieny jamy ustnej i podatności na próchnicę u pacjenta,

precyzji wykonania i wklejenia protezy

jakości materiału, z którego wykonany jest korona lub most.

Wszczepienie tylko 2 implantów przywróci niemal całkowicie normalną zdolność gryzienia i sprawi, że protezy nie będą wypadać przy kichaniu.

Najwyższa jakość użytych materiałów

W leczeniu protetycznym liczy się każdy szczegół, dlatego staramy się podnosić jakość wykonywanych koron i mostów poprzez:

 • Planowanie dużej ilości czasu dla każdego Pacjenta oraz Rutynowe stosowanie znieczuleń – spokój lekarza i pacjenta to podstawa precyzji.
 • Precyzyjne planowanie przed podjęciem leczenia – między innymi wax-up, które pozwalają ustalić zakres i kształt przyszłych koron i mostów.
 • Prace w lupach powiększających – poprawia precyzję preparacji
 • Stosowanie nowoczesnych „końcówek stomatologicznych” zapewniających doskonałe chłodzenie podczas pracy – zęby pacjenta traktujemy z najwyższą troską,  by opracowywać je tylko  tyle ile to niezbędne.
 • Stosowanie doskonałych i sprawdzonych materiałów wyciskowych z automatycznych mieszalników. Topowa Masa wyciskowa impregum firmy 3M jest złotym standardem pracy . Coraz częściej stosujemy skanowanie 3d – posiadany przez nas skaner Trios firmy 3shape to jedno z najlepszych urządzeń tego typu.
 • Korzystanie z różnych sposobów deprogramacji i rejestracji zwarcia. Niezwykle ważne jest dla nas to, by Pacjenci czuli się wygodnie w wykonywanych przez nas protezach.
 • Wysokiej jakości Materiały do cementowania.
 • Współpracę z renomowanymi pracowniami protetyki stomatologicznej – współpracujemy na stałe z doświadczonymi mistrzami techniki dentystycznej. Współpraca z kilkoma laboratoriami pozwala dobrać pracownię do zakresu pracy i oczekiwań estetycznych.
 • Kontrolę jakości. Realizujemy to na tzw wizytach kontrolnych. Sprawdzamy jakość pracy pracowni i naszych wycisków, a przy okazji ustalamy oczekiwania estetyczne.

Każdy pacjent podczas całego leczenia jest zaopatrzony w wysokiej jakości korony tymczasowe.

Nasi eksperci od
protetyki

Lek. stom. specjalista
protetyki, implantolog
dr n. med. lek. stom. specjalista
Lek. stom. specjalista
Lek. stom. specjalista
chirurgii stomatologicznej , implantolog


FAQ

Zawsze indywidualnie dobieramy materiały z których wykonujemy korony i mosty. Mamy bardzo duży wybór materiałów co zapewnia nam możliwość i szukania spersonalizowanych rozwiązań nawet w trudnych sytuacjach. 

Współcześnie najczęściej rekomendujemy:

 •  cyrkon lub ceramikę szklaną,
 •  złoto lub metal półszlachetny z napaloną porcelaną 
 •  materiały hybrydowe

Wady i ograniczenia stosowania:

Trudna technika wykonania i przyklejania wynikająca z faktu, że licówki przed ich przyklejeniem są bardzo cienkie i kruche

Nie wzmacniają zębów, na których są przyklejone

Konieczność nieznacznego oszlifowania powierzchni licowej zęba – raz oszlifowany pod licówkę ząb już zawsze będzie musiał być nią zaopatrzony. Jest to metoda nieodwracalna.

0

lat doświadczenia
w implantologii

0 %

pełnego
zaangażowania

0

lat
rodzinnej tradycji