Protetyka

Jak wygląda leczenie protetyczne w naszym gabinecie?

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnianiem wszelkiego rodzaju braków zębowych – od tych pojedynczych do całkowitego bezzębia. W Dencie dobierzemy rodzaj uzupełnień protetycznych do Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Doradzimy w kwestii kształu uśmiechu, doboru koloru, rozwiązań technicznych i materiału, z którego wykonane zostanie uzupełninie. Zadbamy również, by zgryz był wygodny.

Mamy do dyspozycji wszystkie dostępne rozwiązania protetyczne: licówki, korony pełnoceramiczne, korony na złocie, korony frezowane w technologii cyfrowej cad/cam, przykręcane lub cementowane korony na implantach, mosty wykonywane w różnych technologiach, protezy szkieletowe, protezy na zatrzaskach i tzw overdenture (protezy pokrywające), oraz protezy całkowite.

Co wyróżnia leczenie protetyczne w Dencie?

  • nowoczesne, rozbudowane planowanie dzięki technologiom cyfrowym (tomografia komputerowa, DigitalSmileDesign, technologia Occlusense), i tradycyjnym (analiza zgryzu w symulatorach żucia, diagnostyka funkcji stawów skroniowo żuchwowych w aksjografii)
  • projekt uśmiechu przez rozpoczęciem leczenia: cyfrowy lub analogowa wax-up pozwoli Ci zobaczyć efekty zanim zaczniemy
  • precyzyzja wykonania: cyfrowy wycisk (skanowanie 3d jamy ustnej), nowoczesne masy wyciskowe, sprawdzeni technicy indywidualnie wykonujący dla Ciebie uzupełnienia protetyczne, czas na wizyty kontorlne, możliwość testowania koron w domu przed zamontowaniem na stałe.
  • specjaliści protetyki stomatologicznej: doświadczenie i wiedza poparta certyfikatami
  • empatia, cierpliwość i wsłuchanie się w Twoje potrzeby.

Funkcjonalność wykonywanych przez nas protez jest dla nas priorytetem.

Nasi eksperci od
protetyki

Lek. stom. specjalista
protetyki, implantolog
dr n. med. lek. stom. specjalista
Lek. stom. specjalista protetyki
Lek. stom. specjalista
chirurgii stomatologicznej , implantolog


FAQ

Zawsze indywidualnie dobieramy materiały z których wykonujemy korony i mosty. Mamy bardzo duży wybór materiałów co zapewnia nam możliwość i szukania spersonalizowanych rozwiązań nawet w trudnych sytuacjach. 

Współcześnie najczęściej rekomendujemy:

  •  cyrkon lub ceramikę szklaną,
  •  złoto lub metal półszlachetny z napaloną porcelaną 
  •  materiały hybrydowe

Wady i ograniczenia stosowania:

Trudna technika wykonania i przyklejania wynikająca z faktu, że licówki przed ich przyklejeniem są bardzo cienkie i kruche

Nie wzmacniają zębów, na których są przyklejone

Konieczność nieznacznego oszlifowania powierzchni licowej zęba – raz oszlifowany pod licówkę ząb już zawsze będzie musiał być nią zaopatrzony. Jest to metoda nieodwracalna.

Tak. Każdy pacjent, u którego wykonujemy licówki lub korony ma u nas wykonane uzupełnienia tymczasowe. Są one skrupulatnie planowane i często wyglądają lepiej niż zęby dotychczas. Wykonujemy je na poczekaniu, od razu na wizycie, na której zaczynamy pracę nad twoim uśmiechem. Pozwalają one na niemalże normalne funkcjonowanie.

To zależy od stopnia skomplikowania leczenia i efektu, jaki sobie założymy za cel. Dzięki zaawansowanej technologii 3d możemy wykonać korony/licówki w jeden dzień. Jeśli jednak Twoje leczenie jest trudniejsze lub jeśli chcemy dopracować wygląd Twojego uśmiechu lub wygodę zgryzu, proces wykonywania koron lub licówek może zająć 3 do 6 wizyt w czasie nawet do kilku miesięcy. Warto! A Przez cały ten czas możesz normalnie funkcjonować z tymczasowymi koronami/licówkami.

Wysokiej jakości leczenie możliwe jest tylko, jeśli masz zdrowe i ładne dziąsła oraz zdrowe stawy skroniowo-żuchwowe i rozluźnione mięśnie narządu żucia. Jeśli jest taka potrzeba przed leczeniem protetycznym wykonujemy higienizację lub leczenie periodontologiczne lib/i leczenie gnatologiczne. Przed i podczas leczenie protetycznego konieczne jest płkuanie jamy ustnej płyami przeciwzapalnymi z chlorheksydyną (np. PerioAid, Eludril, LacalutActive) .

Zawsze znieczulamy naszych pacjentów przed zabiegami, które mogłyby sprawić ból. Nie obawiaj się.

Tak. To trudny zabieg. Jednak wykonujemy go z powodzeniem od wielu lat. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych i bardzo sprytnych narzędzi oraz wyrafinowanej technice wykonujemy takie zabiegi w kilka minut bez najmniejszego zagrożenia dla zębów

To zależy od tego, kiedy i jak była przyklejona oraz jak była wykonana. Pozostawienie oszlifowanego zęba bez ochrony jest dla niego niebezpieczne. Skontaktuj się z nami jak najszybciej a przez telefon doradzimy, co zrobić. Najlepiej zgłoś się na wizytę od razu. Jeśli nie możesz przyjść na wizytę, kup klej tymczasowy do protez zębowych lub koron, umyj i osusz koronę/most chusteczką , nałóż troszkę kleju do środka i dociśnij palcem najmocniej jak możesz. Zaraz potem delikatnie zagryź, by sprawdzić, czy dobrze osadziłeś. Pamiętaj by zgłosić się na wizytę jak najszybciej.

0

lat doświadczenia
w implantologii

0 %

pełnego
zaangażowania

0

lat
rodzinnej tradycji